Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

MIĘDZYRZECZ: Dominacja Kobiet

Data publikacji: 2018-11-25, Data modyfikacji: 2018-11-26
A A AWydrukDrukuj  
 
Emocje wyborcze opadły. Zwieńczeniem było „rozdanie kart” w radach miasta i powiatu. Posiedzenia obu rad zgodnie z przepisami były nagrywane i transmitowane na bieżąco w internecie. Radni, z różnym początkowo skutkiem, musieli korzystać z nowych urządzeń technicznych podczas głosowań czy zabierania głosu. GMINAW Ratuszu stary-nowy burmistrz Remigiusz Lorenz zwolnił miejsce w radzie, tym samym radną została Maria Kijak. Na przewodniczącą Rady Miejskiej wybrano Katarzynę Budych, nie miała kontrkandydatów. Zastępcami zostali: Andrzej Chmielewski i Elżbieta Jarmolińska. Długie przerwy uczyniły sesję Rady Miejskiej nudną dla obserwatorów.  *  *  * POWIAT W powiecie było znacznie ciekawiej. I przerwy krótsze. Na sali pojawiło się kilku radnych z miasta oraz grono zacnych przedsiębiorców, co wielu obecnych na bieżąco półszeptem komentowało. Przewodniczącym Rady Powiatu został wybrany stosunkiem głosów 9:8 Tadeusz Jasionek, który pokonał Krzysztofa Marca. Ten stosunek głosów zaważył na wybraniu Grzegorza Gabryelskiego i Mieczysława Kurysia na wiceprzewodniczących rady, którzy pokonali Halinę Banaszkiewicz i Macieja Zawidzkiego. FOTORELACJA Pierwsze posiedzenie Rady Miejskiej w Międzyrzeczu i Rady Powiatu międzyrzeckiego 1 z 21 kliknij na zdjęciu aby powiększyć /zdjęcia: Lech Malinowski/ Wybór na stanowisko starosty Agnieszkę Olender zaproponował Grzegorz Gabryelski, Bogumiła Czopa polecił radny Jerzy Gądek. W głosowani tajnym zwyciężyła sympatyczna kobieta. Stosunek głosów identyczny, jak poprzednie głosowania. Na wicestarostę wybrano Zofię Plewę – 9 głosami, przy 6 przeciwnych i 2 wstrzymujących. Wybrano również członków zarządu rady powiatu. Zostali nimi: Dariusz Orzeszko, Zbigniew Świątek (10 za, 6 przeciw, 1 wstrzymujący) i Roman Nowak (9 za, 6 przeciw, 2 wstrzymujące). Wspólna fotografia zakończyła sesję. Kolejna odbędzie się 30 listopada. Wówczas zostaną wybrane komisje. Od tej kadencji we wszystkich radach będzie Komisja Skarg, Wniosków i Petycji. Tekst i foto: Lech Malinowski Artykuł MIĘDZYRZECZ: Dominacja Kobiet pochodzi z serwisu Ziemia Międzyrzecka.

Pełna treść wiadomości na: miedzyrzecz.biz/?p=32656
miedzyrzecz.biz, Źródło artykułu: miedzyrzecz.biz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  międzyrzecki

  Powiat międzyrzecki – powiat w województwie lubuskim ze stolicą w Międzyrzeczu. Zaliczają się do niego gminy Międzyrzecz, Skwierzyna, Trzciel, Bledzew, Przytoczna, Pszczew oraz miasta Międzyrzecz, Skwierzyna i Trzciel. W powiecie przeważającą część stanowią lasy.

  Ciekawostką historyczną, a tym samym atrakcją turystyczną są bryły bunkrów i wielokilometrowe zapory przeciwczołgowe. Najbardziej znanym zabytkiem jest zamek w Międzyrzeczu oraz muzeum, w którym możemy znaleźć największą w Polsce kolekcję portretów trumiennych. Wypoczynek na łonie natury zapewnia Pszczewski Park Krajobrazowy oraz Puszcza Notecka.

  Do powiatu prowadzą drogi krajowe S3, DK24, DK92 oraz kilka dróg wojewódzkich.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola