Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

MIĘDZYRZECZ: Jednak 12 listopada 2018 r. będzie wolny od pracy

Data publikacji: 2018-11-07, Data modyfikacji: 2018-11-09
A A AWydrukDrukuj  
 
W środę po południu, Sejm uchwalił ustawę o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej z poprawkami Senatu. Oznacza to, że najbliższy poniedziałek, 12 listopada będzie ustawowo dniem wolnym od pracy, jeśli ustawę podpisze prezydent Andrzej Duda. Sejm przyjął wszystkie poprawki Senatu do ustawy o ustanowieniu 12 listopada Świętem Narodowym z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Pod koniec października Sejm przegłosował ustawę o święcie narodowym z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Autorzy ustawy, którymi są posłowie PiS, argumentowali, że w tym roku 11 listopada wypada w niedzielę, dlatego zaproponowali pomysł uczynienia 12 listopada dniem wolnym, po to, żeby Polacy mogli odpocząć po hucznych obchodach Święta Niepodległości. Prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie pozostawiono tylko dwa dni na podpisanie przyjętej ustawy. Projekt ustawy, mimo prostych założeń – czyli ustanowienia dnia 12 listopada 2018 r. uroczystym Świętem Narodowym (art. 1 ustawy), będącego zarazem dniem wolnym od pracy (art. 2 ustawy) – wzbudził wiele kontrowersji związanych z zakresem jego stosowania. Jedni zapłacą więcej za pracę w nowe święto, innym grozi bankructwo, gdyż wolne pokrzyżuje ich plany. W związku z ustanowieniem nowego, jednorazowego święta, sporo dodatkowej pracy będą mieli przedsiębiorcy organizujący pracę na zmiany lub wykorzystujący równoważny system czasu pracy. Dzień wolny, narzucony nagle przez ustawodawcę, może naruszać zasadę zaufania do państwa i stanowionego przezeń prawa. Dodatkowy wolny dzień, według rządzących pozwoli obywatelom na godne uczczenie 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, wydłuży czas uroczystości do trzech dni, tj. od 10 do 12 listopada 2018 roku. Oznacza to, że w listopadzie czeka nas kolejny długi weekend. Artykuł MIĘDZYRZECZ: Jednak 12 listopada 2018 r. będzie wolny od pracy pochodzi z serwisu Ziemia Międzyrzecka.

Pełna treść wiadomości na: miedzyrzecz.biz/?p=31915
miedzyrzecz.biz, Źródło artykułu: miedzyrzecz.biz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  międzyrzecki

  Powiat międzyrzecki – powiat w województwie lubuskim ze stolicą w Międzyrzeczu. Zaliczają się do niego gminy Międzyrzecz, Skwierzyna, Trzciel, Bledzew, Przytoczna, Pszczew oraz miasta Międzyrzecz, Skwierzyna i Trzciel. W powiecie przeważającą część stanowią lasy.

  Ciekawostką historyczną, a tym samym atrakcją turystyczną są bryły bunkrów i wielokilometrowe zapory przeciwczołgowe. Najbardziej znanym zabytkiem jest zamek w Międzyrzeczu oraz muzeum, w którym możemy znaleźć największą w Polsce kolekcję portretów trumiennych. Wypoczynek na łonie natury zapewnia Pszczewski Park Krajobrazowy oraz Puszcza Notecka.

  Do powiatu prowadzą drogi krajowe S3, DK24, DK92 oraz kilka dróg wojewódzkich.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola