Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Międzyrzecz: Międzynarodowe doświadczenie

Data publikacji: 2018-08-01, Data modyfikacji: 2018-08-01
A A AWydrukDrukuj  
 
foto: arch. 17WBZW dniach 06-12 lipca 2018 r reprezentacja Wielkopolskiej Brygady pod dowództwem Instruktora z Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia z Torunia wzięła udział w Międzynarodowym Seminarium Strzelców Wyborowych na terytorium Państwa Izrael. W ramach seminarium żołnierze z 17WBZ wzięli także udział w zawodach snajperskich Armii Izraelskiej. Siły Zbrojne Izraela od 6 lat organizują zawody snajperskie. Do 2017 roku były to zmagania jedynie w ramach Sił Zbrojnych Izraela lecz w 2018 roku po raz pierwszy do zawodów dopuszczone zostały armie innych państw m.in.: USA, Canada, Włochy, Cypr i Polska. foto: arch. 17WBZZawody w głównej mierze ukierunkowane były na część ogniową (wykonywanie zadań ogniowych) ramach 10 konkurencji. Poszczególne etapy miały za zadanie sprawdzić zgranie zespołu, umiejętność szybkiego wykrywania i określania odległości do celów oraz ich rażenia w zróżnicowanym środowisku, z różnych stanowisk ogniowych (budynek, rubież, pod kątem), w różnych postawach (najczęściej niedogodnych – wymuszonych ukształtowaniem terenu). Konkurencje były zaplanowane tak aby strzelanie było stresujące, odbywało się  w restrykcyjnych ramach czasowych, wymagało, wymagało przyjmowania niekomfortowych postaw strzeleckich oraz aby teren w możliwie największym stopniu utrudniał obserwację i prowadzenie skutecznego ognia. Żołnierze z Wielkopolskiej Brygady zajęli 11 miejsce na 50 zespołów biorących udział w zawodach. Reprezentacja 17WBZ w czasie zawodów została zakwalifikowana do grupy Wojsk Specjalnych. Wyjazd do Izraela był niecodzienną możliwością wymiany doświadczeń z najlepszymi strzelcami wyborowymi na świecie, m.in. z Navy Seals Sniper School, Szkoły Strzelców Wyborowych Armii Izraelskiej, Strzelcami Wyborowymi Mosadu oraz wieloma innymi zespołami. Istotnym aspektem wyjazdu poza wymianą doświadczeń było budowanie sojuszniczej współpracy oraz możliwość zapoznania się z wyposażeniem i uzbrojeniem wykorzystywanym przez poszczególne kraje. Tekst: st. szer. Łukasz KermelZdjęcia: arch. 17WBZ Artykuł Międzyrzecz: Międzynarodowe doświadczenie pochodzi z serwisu Ziemia Międzyrzecka.

Pełna treść wiadomości na: miedzyrzecz.biz/?p=27385
miedzyrzecz.biz, Źródło artykułu: miedzyrzecz.biz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  międzyrzecki

  Powiat międzyrzecki – powiat w województwie lubuskim ze stolicą w Międzyrzeczu. Zaliczają się do niego gminy Międzyrzecz, Skwierzyna, Trzciel, Bledzew, Przytoczna, Pszczew oraz miasta Międzyrzecz, Skwierzyna i Trzciel. W powiecie przeważającą część stanowią lasy.

  Ciekawostką historyczną, a tym samym atrakcją turystyczną są bryły bunkrów i wielokilometrowe zapory przeciwczołgowe. Najbardziej znanym zabytkiem jest zamek w Międzyrzeczu oraz muzeum, w którym możemy znaleźć największą w Polsce kolekcję portretów trumiennych. Wypoczynek na łonie natury zapewnia Pszczewski Park Krajobrazowy oraz Puszcza Notecka.

  Do powiatu prowadzą drogi krajowe S3, DK24, DK92 oraz kilka dróg wojewódzkich.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola