Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

MIĘDZYRZECZ: O ile wzrosną emerytury w 2019 roku? [Tabela]

Data publikacji: 2018-11-20, Data modyfikacji: 2018-11-21
A A AWydrukDrukuj  
 
Jak wynika z danych przekazanych przez ZUS w marcu 2018 r. średnia emerytura mężczyzny wynosiła 2570 zł brutto, natomiast świadczenie wypłacane kobietom wynosiło 1550 zł. Poniżej przedstawiamy wartość świadczeń przed i po planowanej waloryzacji rent i emerytur w 2019 r.ZUS wyliczył średnią,  ile dokładnie dostaniemy więcej do emerytury i renty? Sprawdź tutaj waloryzację emerytury lub renty. Poniżej znajdziecie wyliczenia szczegółowe netto dla konkretnych emerytur i rent. Renty i emerytury to świadczenia raz do roku, zwykle od 1 marca, podlegają tzw. waloryzacji. O tym o ile wzrośnie emerytura bądź renta, decyduje tzw. wskaźnik waloryzacji. Oblicza się go na podstawie ubiegłorocznego wzrostu płac oraz średniorocznego wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych z poprzedniego roku kalendarzowego – mnożąc kwotę świadczenia przez ten wskaźnik. Waloryzacja emerytur i rent w 2019 roku Czy planowana waloryzacja rent i emerytur w świetle wprowadzanych podwyżek w 2018 roku i planowanych w 2019 roku Cię satysfakcjonuje?TAKNIENIE WIEMCAPTCHA W 2019 r. zakładana podwyżka emerytur wyniesie 3,26 proc. Na ten cel w przyszłorocznym budżecie ma zostać przeznaczona kwota ok.  7 mld złotych. Waloryzacji podlega kwota świadczenia i podstawa jego wymiaru w wysokości przysługującej ostatniego dnia lutego roku kalendarzowego, w którym przeprowadza się waloryzację.  Wyobraźmy sobie osobę, której emerytura liczy 900 złotych. Dostanie ona wówczas podwyżkę w wysokości 26 złotych. Projekt budżetu na 2019 r. zakłada, że wskaźnik waloryzacji wyniesie nie mniej niż 103,26 proc., co oznacza, że w 2019 r. wszystkie świadczenia wypłacane przez Fundusz Ubezpieczeń Społecznych oraz Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, jak również świadczenia mundurowe wzrosną o wskaźnik  3,26 proc. Są to jednak wstępne założenia – ostateczna wartość podwyżki rent i emerytur w 2019 r. będzie finalnie znana dopiero po publikacji wyników makroekonomicznych przez ZUS, w lutym 2019 r. Jeśli zakładany wskaźnik waloryzacji zostanie utrzymany to: najniższa emerytura, renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy i renta rodzinna zostanie zwiększona o 33,57 zł i wyniesie 1063,37 zł, renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy – zostanie zwiększona o 25,18 zł i wyniesie 797,53 zł, renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy będąca wynikiem wypadku lub choroby zawodową oraz renta rodzinna wypadkowa – ulegnie zwiększeniu o 40,28 zł i wyniesie 1276,04 zł, renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy w związku z wypadkiem lub chorobą zawodową – ulegnie zwiększeniu o 30,21 zł i wyniesie 957,03 zł, renta socjalna wzrośnie o 33,55 zł i wyniesie 1063,35 zł. Poniżej przedstawiamy wartość świadczeń przed i po planowanej waloryzacji rent i emerytur w 2019 r. Artykuł MIĘDZYRZECZ: O ile wzrosną emerytury w 2019 roku? [Tabela] pochodzi z serwisu Ziemia Międzyrzecka.

Pełna treść wiadomości na: miedzyrzecz.biz/?p=32569
miedzyrzecz.biz, Źródło artykułu: miedzyrzecz.biz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  międzyrzecki

  Powiat międzyrzecki – powiat w województwie lubuskim ze stolicą w Międzyrzeczu. Zaliczają się do niego gminy Międzyrzecz, Skwierzyna, Trzciel, Bledzew, Przytoczna, Pszczew oraz miasta Międzyrzecz, Skwierzyna i Trzciel. W powiecie przeważającą część stanowią lasy.

  Ciekawostką historyczną, a tym samym atrakcją turystyczną są bryły bunkrów i wielokilometrowe zapory przeciwczołgowe. Najbardziej znanym zabytkiem jest zamek w Międzyrzeczu oraz muzeum, w którym możemy znaleźć największą w Polsce kolekcję portretów trumiennych. Wypoczynek na łonie natury zapewnia Pszczewski Park Krajobrazowy oraz Puszcza Notecka.

  Do powiatu prowadzą drogi krajowe S3, DK24, DK92 oraz kilka dróg wojewódzkich.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola