Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

MIĘDZYRZECZ: Odwiedziny w Przedszkolu nr 6

Data publikacji: 2018-11-08, Data modyfikacji: 2018-11-09
A A AWydrukDrukuj  
 
7 listopada, br. w ramach obchodów 100-lecia niepodległości Polski gościliśmy z kamerą u przedszkolaków w Przedszkolu nr 6 w Międzyrzeczu. Podczas wizyty w Przedszkolu realizowany był materiał filmowy, który jest częścią projektu, pn. „Różne Drogi do Wolności”. Z najmłodszymi mieszkańcami Międzyrzecza spotkaliśmy się po to, żeby porozmawiać o Polsce i dowiedzieć się jak rozumieją pojęcie Ojczyzna. Powszechnie uważa się, że Ojczyzna posiada dwa zasadnicze znaczenia. Zgodnie z pierwszym jest to „naród i państwo, z którym utożsamiają się konkretni ludzie”, natomiast drugie rozumienie terminu określa ojczyznę jako „terytorium zamieszkiwane przez ludzi”. Każdy członek społeczeństwa, także ten najmłodszy  posiada własną, różną od innych swoją definicję ojczyzny. WIDEO Jak się okazało podczas rozmowy, którą prowadził Zdzisław Musiał przedszkolaki także mają swoją wizję Ojczyzny. Oczywiście w opisach nie używały akademickich pojęć, to oczywiste. Niemniej pięknie, po swojemu opisały jak rozumieją to pojęcie.Podczas bardzo spontanicznej rozmowy pan Zdzisław pytał także o symbole narodowe i przykłady bohaterów narodowych. Dzieci również nie miały większych problemów z udzieleniem odpowiedzi na pytanie – „Co to jest patriotyzm?”.  Faktem jest, że niektóre odpowiedzi były bardzo  oryginalne i zaskakujące, często wzbudzając wiele wesołości. Materiał filmowy nagrany podczas spotkania z dziećmi zostanie wyświetlony podczas finałowego spektaklu słowno-muzycznego o patriotycznym charakterze „Różne Drogi do Wolności”, kierowanego do młodzieży, który będzie miał dwie odsłony. Pierwsza odbędzie się 13 listopada, br. o godzinie 11:00 w Miejskim Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp. Natomiast druga odbędzie się w Międzyrzeckim Ośrodku Kultury, 14 listopada, br. o godzinie 11:00. FOTORELACJA Odwiedziny w Przedszkolu nr 6 1 z 34 kliknij na zdjęciu aby powiększyć /zdjęcia: Kazimierz Czułup/ Projekt jest współfinansowany ze środków finansowych Województwa Lubuskiego i realizowany jest pod honorowym patronatem  Marszałka Województwa Lubuskiego, Elżbiety Anny Polak. Artykuł MIĘDZYRZECZ: Odwiedziny w Przedszkolu nr 6 pochodzi z serwisu Ziemia Międzyrzecka.

Pełna treść wiadomości na: miedzyrzecz.biz/?p=31919
miedzyrzecz.biz, Źródło artykułu: miedzyrzecz.biz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  międzyrzecki

  Powiat międzyrzecki – powiat w województwie lubuskim ze stolicą w Międzyrzeczu. Zaliczają się do niego gminy Międzyrzecz, Skwierzyna, Trzciel, Bledzew, Przytoczna, Pszczew oraz miasta Międzyrzecz, Skwierzyna i Trzciel. W powiecie przeważającą część stanowią lasy.

  Ciekawostką historyczną, a tym samym atrakcją turystyczną są bryły bunkrów i wielokilometrowe zapory przeciwczołgowe. Najbardziej znanym zabytkiem jest zamek w Międzyrzeczu oraz muzeum, w którym możemy znaleźć największą w Polsce kolekcję portretów trumiennych. Wypoczynek na łonie natury zapewnia Pszczewski Park Krajobrazowy oraz Puszcza Notecka.

  Do powiatu prowadzą drogi krajowe S3, DK24, DK92 oraz kilka dróg wojewódzkich.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola