Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

MIĘDZYRZECZ: Pomost w Bobowicku na ukończeniu

Data publikacji: 2018-11-02, Data modyfikacji: 2018-11-03
A A AWydrukDrukuj  
 
Zgodnie z wcześniejszą deklaracją dobiegają końca prace związane z budową pomostu rekreacyjnego w sołectwie Bobowicko. Prace ciesielskie praktycznie dobiegły końca. Powstał solidny i ładnie wykonany pomost z modrzewiowego drewna. Pomost wyposażono w ławeczki, na których można posiedzieć i podziwiać jezioro. Wokół mocno zdezelowanego pomostu i zaniedbanej plaży, jak pamiętamy było wiele emocji, a miejsce to i planowaną inwestycję wplątano w kampanię wyborczą. Myślę, że już nie czas na roztrząsanie tej kwestii i zastanawianie się kto miał rację, a kto nie. Aby taka konstrukcja mogła zostać wybudowana Urząd Miejski musiał uzyskać wszystkie wymagane  pozwolenia i decyzje. Niby sprawa prosta i oczywista, ale nie w naszym kraju, bo jak się okazało do tego miejsca, nikt się jeśli chodzi o kwestię administrowania, nie przyznawał. Gminni urzędnicy musieli wręcz wyśledzić organ administrujący pomostem. Ścieżka wiodła poprzez  Starostwo Powiatowe w Międzyrzeczu, Agencją Nieruchomości Rolnych i Urząd Marszałkowski, aż w końcu po niemal osiemnastu miesiącach udało się ustalić, że administratorem pomostu jest Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. Biorąc pod uwagę polskie realia i czas rozpatrywania spraw kierowanych przez władze samorządowe do rządowych jednostek administracji, niestety realizacja tego typu projektów musi trwać. Cóż w takim, a nie innym kraju żyjemy i musimy się z tym liczyć.  Niemniej ważny jest tu efekt końcowy i fakt, że po zakończeniu inwestycji miejsce to będzie zdobić Bobowicko, ku uciesze mieszkańców nie tylko Bobowicka. Remont docelowo obejmie też przyległą do pomostu plażę, na której zgodnie z planem znajdą się 4 lampy, 2 ławki i stojaki na rowery. Radni zabezpieczyli w budżecie gminy 112 tys. zł na ten cel. Z kolei mieszkańcy Bobowicka zdecydowali się do inwestycji dołożyć 17 tys. zł. Poniżej prezentujemy na zdjęciach stan inwestycji na dzień 29.10.2018 r. FOTORELACJA   Artykuł MIĘDZYRZECZ: Pomost w Bobowicku na ukończeniu pochodzi z serwisu Ziemia Międzyrzecka.

Pełna treść wiadomości na: miedzyrzecz.biz/?p=31722
miedzyrzecz.biz, Źródło artykułu: miedzyrzecz.biz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  międzyrzecki

  Powiat międzyrzecki – powiat w województwie lubuskim ze stolicą w Międzyrzeczu. Zaliczają się do niego gminy Międzyrzecz, Skwierzyna, Trzciel, Bledzew, Przytoczna, Pszczew oraz miasta Międzyrzecz, Skwierzyna i Trzciel. W powiecie przeważającą część stanowią lasy.

  Ciekawostką historyczną, a tym samym atrakcją turystyczną są bryły bunkrów i wielokilometrowe zapory przeciwczołgowe. Najbardziej znanym zabytkiem jest zamek w Międzyrzeczu oraz muzeum, w którym możemy znaleźć największą w Polsce kolekcję portretów trumiennych. Wypoczynek na łonie natury zapewnia Pszczewski Park Krajobrazowy oraz Puszcza Notecka.

  Do powiatu prowadzą drogi krajowe S3, DK24, DK92 oraz kilka dróg wojewódzkich.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola