Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

MIĘDZYRZECZ: Remont Ogniska Muzycznego

Data publikacji: 2018-11-17, Data modyfikacji: 2018-11-18
A A AWydrukDrukuj  
 
Trwają prace remontowe budynku Ogniska Muzycznego przy ul. Mieszka I. Budynek po wielu latach doczekał się wreszcie kompleksowego remontu. Czas już był najwyższy, bo dom w takim stanie z pewnością nie przynosił naszemu miastu splendoru.  Na doprowadzenie obiektu do ruiny dopuściło kilka kolejnych samorządów minionych kadencji. Brak należytego nadzoru przed laty doprowadził do pożaru i kompletnej dewastacji pomieszczeń.  Do dnia dzisiejszego opinia publiczna tak do końca nie poznała przyczyn pożaru i strat nim spowodowanych. Doprowadzenie tego obiektu do kompletnej ruiny będzie jeszcze długo pamiętane byłym samorządowcom, to taki swoisty dowód troski, a raczej jej braku, jeśli chodzi o dbanie o nasz wspólny majątek. Zmiany w podejściu do problemu zaszły dopiero po zmianie władzy samorządowej. Dzięki samorządowi mijającej właśnie kadencji pozyskano środki, które umożliwiły podjęcie prac remontowych.  Na razie prace skupione zostały na odbudowie budynku. Na obiekty towarzyszące, czyli scenę i trybuny widowni przyjdzie czas w drugiej kolejności. W tej kwestii władze samorządowe mają już pewne pomysły i rozwiązania. W ramach prowadzonych prac remontowych zostały wymienione okna i ocieplone ściany zewnętrzne. Wyremontowany został dach i wykonano wewnętrzne instalacje wodociągowe, kanalizacyjne, sanitarne. Położona została nowa instalacja elektryczna i gazowa. Wokół budynku teren został utwardzony kostką polbrukową. FOTORELACJA Remont budynku Ogniska Muzycznego w Międzyrzeczu 1 z 25 kliknij na zdjęciu aby powiększyć /zdjęcia: Kazimierz Czułup/ Aktualnie trwają procedury związane z przyłączeniem do budynku poszczególnych mediów. W tej kwestii operatorzy niestety nie spieszą się i jest to trochę niezrozumiałe. Za kilka dni rozpocznie się urządzanie poszczególnych wnętrz. Trzeba będzie zmontować meble i zamontować punkty świetlne. Finansowanie remontu pochodzi z Programu Wieloletniego Senior+. Całkowity koszt prowadzonych prac w tym etapie powinien zamknąć się kwotą 1.405.000,00 zł.  Samorząd na to zadanie uzyskał dofinansowanie w wysokości 300.000,00 zł. Termin oficjalnego zakończenia prac i otwarcia obiektu nie jest jeszcze ustalony. Czytaj także:Most wstydu Pawilon handlowy przy ul. Piastowskiej nadal stoi pusty Artykuł MIĘDZYRZECZ: Remont Ogniska Muzycznego pochodzi z serwisu Ziemia Międzyrzecka.

Pełna treść wiadomości na: miedzyrzecz.biz/?p=32502
miedzyrzecz.biz, Źródło artykułu: miedzyrzecz.biz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  międzyrzecki

  Powiat międzyrzecki – powiat w województwie lubuskim ze stolicą w Międzyrzeczu. Zaliczają się do niego gminy Międzyrzecz, Skwierzyna, Trzciel, Bledzew, Przytoczna, Pszczew oraz miasta Międzyrzecz, Skwierzyna i Trzciel. W powiecie przeważającą część stanowią lasy.

  Ciekawostką historyczną, a tym samym atrakcją turystyczną są bryły bunkrów i wielokilometrowe zapory przeciwczołgowe. Najbardziej znanym zabytkiem jest zamek w Międzyrzeczu oraz muzeum, w którym możemy znaleźć największą w Polsce kolekcję portretów trumiennych. Wypoczynek na łonie natury zapewnia Pszczewski Park Krajobrazowy oraz Puszcza Notecka.

  Do powiatu prowadzą drogi krajowe S3, DK24, DK92 oraz kilka dróg wojewódzkich.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola