Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

MIĘDZYRZECZ: Święto Podgrzybka - Świniary 2018

Data publikacji: 2018-09-11, Data modyfikacji: 2018-09-13
A A AWydrukDrukuj  
 
8 września 2018 roku w Świniarach koło Skwierzyny odbyło się XVII Święto Podgrzybka. Impreza w tym roku została połączona z gminnymi uroczystościami dożynkowymi. FOTORELACJA Święto Podgrzybka - Świniary 2018 1 z 126 – kliknij na zdjęciu aby powiększyć /zdjęcia: Małgorzata Czułup/ Tegoroczne Święto Podgrzybka wpisało się w ogólnokrajowe obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.  Tę ważną dla Polaków rocznicę mieszkańcy gminy Skwierzyna uczcili dzień wcześniej (07.09.2018), odsłaniając Pomnik Pamięci. Pomnik powstał dzięki staraniom Społecznego Komitetu Budowy. Wspólne świętowanie i zabawę poprzedziła Msza Święta Dożynkowa, którą odprawiono w miejscowym kościele pw. Matki Boskiej Królowej Polski, w Świniarach o 10:00. Po Mszy Świętej, z kościoła uczestnicy przemaszerowali w barwnym korowodzie dożynkowym. O 11:30 rozpoczęły się oficjalne uroczystości dożynkowe, podczas których, między innymi podsumowano  konkurs pn. „Piękna Wieś”. W południe rozpoczął się blok artystyczny. Odbyły się także Zawody Sportowe BOLETUS 2018. Natomiast o 15:30 Lesław Hołownia, burmistrz Skwierzyny dokonał oficjalnego otwarcia Święta Podgrzybka. Następnie, podobnie jak w ubiegłych latach dokonano rozpalenia symbolicznego ogniska. Podczas imprezy na skraju Puszczy Noteckiej odbył się kolejny, pełen emocji Turniej Miast Skwierzyna – Międzychód, oraz pełen emocji Turniej Pilarzy. Niestety w tym roku pilarze nie uruchomili swoich pił i nie było widowiskowego cięcia drewna, ale organizatorzy wymyślili inną, wręcz szatańską konkurencję. W wyniku zaciętej walki Turniej Miast w tym roku wygrała drużyna ze Skwierzyny i w związku z tym puchar przechodni pozostanie przez kolejny rok w królewskim mieście Skwierzyna. Podobnie jak dwa lata temu, dużo emocji wzbudził zorganizowany przez leśników pokaz gaszenia pożaru za pomocą samolotu gaśniczego. Wspólną zabawę wzbogaciły prezentacje artystyczne zespołów, wystawa patriotyczna, stoiska rękodzielnicze i degustacja potraw. Wieczorem odbył się koncert disco polo podczas, którego wystąpiła CASANDRA. Po koncercie rozpoczęła się zabawa taneczna.  Piękna, wrześniowa pogoda umożliwiła zabawę do późnej nocy. Przebieg Święta Podgrzybka udało nam się zarejestrować. W materiale filmowym znalazły się także rozmowy z przedstawicielami Lasów Państwowych, panami: Janem Piecykiem, zastępcą Nadleśnictwa Skwierzyna i  Jarosławem Batorem z Nadleśnictwa Oborniki, oraz  Maciejem Zawidzkim, dyrektorem Skwierzyńskiego Ośrodka Kultury  i Lesławem Hołownią, burmistrzem Skwierzyny. Zapraszamy do oglądania obszernej, ponad godzinnej relacji z imprezy. WIDEO Artykuł MIĘDZYRZECZ: Święto Podgrzybka – Świniary 2018 pochodzi z serwisu Ziemia Międzyrzecka.

Pełna treść wiadomości na: miedzyrzecz.biz/?p=29000
miedzyrzecz.biz, Źródło artykułu: miedzyrzecz.biz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  międzyrzecki

  Powiat międzyrzecki – powiat w województwie lubuskim ze stolicą w Międzyrzeczu. Zaliczają się do niego gminy Międzyrzecz, Skwierzyna, Trzciel, Bledzew, Przytoczna, Pszczew oraz miasta Międzyrzecz, Skwierzyna i Trzciel. W powiecie przeważającą część stanowią lasy.

  Ciekawostką historyczną, a tym samym atrakcją turystyczną są bryły bunkrów i wielokilometrowe zapory przeciwczołgowe. Najbardziej znanym zabytkiem jest zamek w Międzyrzeczu oraz muzeum, w którym możemy znaleźć największą w Polsce kolekcję portretów trumiennych. Wypoczynek na łonie natury zapewnia Pszczewski Park Krajobrazowy oraz Puszcza Notecka.

  Do powiatu prowadzą drogi krajowe S3, DK24, DK92 oraz kilka dróg wojewódzkich.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola