Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2024   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

MIĘDZYRZECZ: Wernisaż w Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej - zapowiedź

Data publikacji: 2018-10-03, Data modyfikacji: 2018-10-06
A A AWydrukDrukuj  
 
Dyrektor Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej, Andrzej Kirmiel zaprasza na wernisaż wystawy malarskiej, dwóch utalentowanych malarek. Zapowiada się kolejna uczta dla zmysłów, tym razem dla oczu. Swoje prace wspólnie zaprezentują dwie lubuskie artystki malarki, Magdalena Sarnat i Barbara Nowaczyk-Docz. Wernisaż wystawy malarskiej pod nazwą „Cisza dla dialogu” odbędzie się 5 października 2018 roku w siedzibie Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej o godzinie 18:00. Wstęp wolny. Barbara Nowaczyk-DoczBarbara Nowaczyk – Docz Urodziła się 7 września 1980 r. w Skwierzynie, mieszka aktualnie w Przytocznej. W latach 2002 – 2007 studiowała na Wydziale Artystycznym w Instytucie Sztuk Pięknych w Zielonej Górze. W 2007 roku obroniła dyplom z malarstwa, pt. „Jedność miejsca, czasu i obrazu” w pracowni prof. Jana Gawrona, oraz pracę pisemną, pt. „Kapistowska teoria i praktyka w malarstwie polskiego koloryzmu” napisaną pod kierunkiem prof. Anny Jamroziakowej. Uprawia głównie malarstwo olejne. W swojej swoich artystycznych dokonań ma za sobą kilka wystaw: 2003 – 2007 udział w zbiorowych wystawach w Instytucie Sztuk Pięknych w Zielonej Górze; 2004 r. zbiorowa wystawa w Banku NBP w Zielonej Górze; 2005 r. wystawa w sali teatralnej w Mrowisku w Zielonej Górze; 2005 r. wystawa w Restauracji „Słodko Gorzka” w Zielonej Górze; 2007 r. udział w Ogólnopolskim Przeglądzie Malarstwa Młodych „Promocje 2006/2007” w Galeri Sztuki w Legnicy 2007 r. „Kobiety na balkonie” wystawa w Galerii Teatru Lubuskiego w Zielonej Górze; 2009 r. „Spotkanie po latach” wystawa w Galerii „Shelter” w Lubsku; 2013 r. „Oblicz” wystawa w Galerii „Cicha Kobitka” w Zielonej Górze; 2014 r. „Oblicza codzienności”  Galerii „Brama” w Gryficach   *  *  * Magdalena SarnatMagdalena Sarnat Jest polską artystką-malarką, urodzoną w 1983 roku. Uzyskała dyplom w Instytucie Sztuk Pięknych w Zielonej Górze w pracowni malarstwa prof. Jana Gawrona w 2007 roku. Mieszka i pracuje w Poznaniu. Prace artystyczne Magdaleny Sarnat dotyczą takich spraw jak przemijanie, ludzkie zachowanie, tożsamość. Obrazy są często odpowiedzią na Jej stosunki z kulturą masową i konsumpcjonizmem. Oprócz malarstwa Magdalena Sarnat ma osiągnięcia w propagowaniu plastyki i organizacji warsztatów plastycznych dla dzieci. Robi to tak ciekawie, że do jej pracowni garną się dziesiątki osób. Magdalena Sarnat może zapisać na swoim koncie kilka znaczących wystaw. W 2011 r. miała dużą wystawę w Domu Joannitów w Sulęcinie, także brała udział w plenerze i prezentowała prace w Forst (Niemcy) i Świdnicy (Polska). Ostatnio swoje obrazy z powodzeniem wystawiała w Sali Wystawowej podczas wernisażu w Sulęcinie w tamtejszym Ośrodku Kultury. Artykuł MIĘDZYRZECZ: Wernisaż w Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej – zapowiedź pochodzi z serwisu Ziemia Międzyrzecka.

Pełna treść wiadomości na: miedzyrzecz.biz/?p=30322
miedzyrzecz.biz, Źródło artykułu: miedzyrzecz.biz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    międzyrzecki

    Powiat międzyrzecki – powiat w województwie lubuskim ze stolicą w Międzyrzeczu. Zaliczają się do niego gminy Międzyrzecz, Skwierzyna, Trzciel, Bledzew, Przytoczna, Pszczew oraz miasta Międzyrzecz, Skwierzyna i Trzciel. W powiecie przeważającą część stanowią lasy.

    Ciekawostką historyczną, a tym samym atrakcją turystyczną są bryły bunkrów i wielokilometrowe zapory przeciwczołgowe. Najbardziej znanym zabytkiem jest zamek w Międzyrzeczu oraz muzeum, w którym możemy znaleźć największą w Polsce kolekcję portretów trumiennych. Wypoczynek na łonie natury zapewnia Pszczewski Park Krajobrazowy oraz Puszcza Notecka.

    Do powiatu prowadzą drogi krajowe S3, DK24, DK92 oraz kilka dróg wojewódzkich.

     

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola