Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Międzyrzecz: Wysokie zagrożenie pożarowe

Data publikacji: 2018-07-27, Data modyfikacji: 2018-07-30
A A AWydrukDrukuj  
 
Sezon żniw w pełni, niestety jest to również okres pożarów zbóż  i ściernisk. Niejednokrotnie pożary obszarów rolniczych bezpośrednie zagrażają lasom. Tylko w lipcu na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie odnotowano 42 pożary lasu i 23 pożary bezpośrednio im zagrażające. Od początku roku w lasach na terenie RDLP w Szczecinie odnotowano 244 pożarów lasu oraz 103 pożary bezpośrednio zagrażające lasom. Obecne upały oraz prognozy pogody na najbliższe dni zwiastujące wysokie temperatury oraz brak opadów spędzają sen z oczu leśnikom i strażakom. Taka pogoda zwiastuje wysokie zagrożenie pożarowe lasu, które na bieżąco można sprawdzać na stronie internetowej:  https://www.traxelektronik.pl/pogoda/las/rejon.php?RejID=20 Aktualnie obszary leśne obserwowane są przez system 55 punktów obserwacyjnych, wspieranych przez patrole lotnicze oraz naziemne. Dobrze funkcjonujący system wczesnej detekcji pożarów lasu pozwala na szybkie wykrycie pożaru, wczesne zaalarmowanie Straży Pożarnych, czego efektem jest ugaszenie pożaru we wczesnej fazie jego rozwoju a dzięki temu ich powierzchnia rzadko przekracza 0,10 ha. – „Na uwagę zasługuje duży fakt, że otrzymujemy informacje o pożarze od osób będących w lesie. Widzą, reagują i dzwonią do nas za co serdecznie dziękujemy” – mówią leśnicy. Leśnicy apelują Pamiętajmy, przyczyną 9 na 10 pożarów lasu powoduje człowiek. Apelujemy o ostrożność i rozwagę podczas wypoczynku w lesie. W przypadku zauważenia pożaru prosimy o zgłaszanie telefoniczne: 998  i  112. Informacja prasowa Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie Artykuł Międzyrzecz: Wysokie zagrożenie pożarowe pochodzi z serwisu Ziemia Międzyrzecka.

Pełna treść wiadomości na: miedzyrzecz.biz/?p=27256
miedzyrzecz.biz, Źródło artykułu: miedzyrzecz.biz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  międzyrzecki

  Powiat międzyrzecki – powiat w województwie lubuskim ze stolicą w Międzyrzeczu. Zaliczają się do niego gminy Międzyrzecz, Skwierzyna, Trzciel, Bledzew, Przytoczna, Pszczew oraz miasta Międzyrzecz, Skwierzyna i Trzciel. W powiecie przeważającą część stanowią lasy.

  Ciekawostką historyczną, a tym samym atrakcją turystyczną są bryły bunkrów i wielokilometrowe zapory przeciwczołgowe. Najbardziej znanym zabytkiem jest zamek w Międzyrzeczu oraz muzeum, w którym możemy znaleźć największą w Polsce kolekcję portretów trumiennych. Wypoczynek na łonie natury zapewnia Pszczewski Park Krajobrazowy oraz Puszcza Notecka.

  Do powiatu prowadzą drogi krajowe S3, DK24, DK92 oraz kilka dróg wojewódzkich.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola