Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Rzepin - Międzyrzecz w 5 minut

 
kpinfo.pl/ Cabview z przejazdu klimatyczną linią Rzepin (Reppen) - Międzyrzecz (Meseritz). Linia kolejowa nr 364 - jednotorowa linia o długości , łącząca stację Wierzbno, Międzyrzecz ze stacją Rzepin. Odległość z Rzepina do Międzyrzecza wynosi 66km (Road'66). Stacje na linii: Międzyrzecz, Miedzyrzecz Susz, Gorzyca Wielkopolska (Linia do → Staropola), Kursko Templewo, Trzemeszno Lubuskie (Czarnomyśl, niem. Schermeisel), Wędrzyn, Sulęcin, Długoszyn (do 1911), Smogóry Trześniów (do 1945), Ośno Lubuskie, Lubiechnia Mała, Rzepin W latach 2007-11 jeździły pociągi pasażerskie, obsługiwane przez lubuskie autobusy szynowe na trasie Rzepin-Międzyrzecz. Od rozkładu 2011/2011 ograniczono kursowanie dwóch par pociągów pasażerskich do jazdy w soboty i niedziele. [wikipedia] Międzyrzecz był kiedyś bardzo ruchliwym, pięciokierunkowym węzłem kolejowym. 2 wieże ciśnień, 3 perony i przejście podziemne są tego świadectwem. Ale lata świetności to już przeszłość. W roku 1989 zlikwidowano ruch na szlaku do Toporowa, 6 lat później "padła" linia z Międzychodu do Rzepina. A był nawet taki moment (lata 2002 - 2003) gdy pociągi pasażerskie w ogóle się tutaj nie pojawiały. Widok na wschód - wyjazdy do Międzychodu, Zbąszynka i Toporowa (ten ostatni jest czynny tylko w ruchu towarowym na odcinku Toporów - Sieniawa Lubuska). Ratunkiem dla ruchu pasażerskiego w Międzyrzeczu okazała się śmiała koncepcja bezpośredniego połączenia kolejowego pomiędzy dwiema metropoliami woj. lubuskiego - Zieloną Górą i Gorzowem Wielkopolskim. Do połączenia tych dwóch miast autobusami szynowymi najbardziej nadawała się trasa przez Sulechów, Zbąszynek, Międzyrzecz i Skwierzynę. Czas pokazał że ten trochę naciągany pomysł okazał się jednak bardzo trwały. Obecnie (rok 2008) pomiędzy Zbąszynkiem i Gorzowem Wielkopolskim kursuje 6 par autobusów szynowych na dobę i wydaje się że ich rozkład jazdy jest niezagrożony... [pod-semaforkiem.aplus.pl/zl-miedzyrzecz.php]

 


KPinfo
 
Data pliku video: 2011-12-14, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  międzyrzecki

  Powiat międzyrzecki – powiat w województwie lubuskim ze stolicą w Międzyrzeczu. Zaliczają się do niego gminy Międzyrzecz, Skwierzyna, Trzciel, Bledzew, Przytoczna, Pszczew oraz miasta Międzyrzecz, Skwierzyna i Trzciel. W powiecie przeważającą część stanowią lasy.

  Ciekawostką historyczną, a tym samym atrakcją turystyczną są bryły bunkrów i wielokilometrowe zapory przeciwczołgowe. Najbardziej znanym zabytkiem jest zamek w Międzyrzeczu oraz muzeum, w którym możemy znaleźć największą w Polsce kolekcję portretów trumiennych. Wypoczynek na łonie natury zapewnia Pszczewski Park Krajobrazowy oraz Puszcza Notecka.

  Do powiatu prowadzą drogi krajowe S3, DK24, DK92 oraz kilka dróg wojewódzkich.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola