Belka
Sobota, 27 Kwietnia 2024   imieniny: Felicja, Teofil, Zyta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

MIĘDZYRZECZ: Budowa kładki przez Obrę

Data publikacji: 2018-11-08, Data modyfikacji: 2018-11-09
A A AWydrukDrukuj  
 
Trwają prace przy budowie drugiej w mieście drewnianej kładki przez Obrę. WIDEO Już  26.02.2018 r.  Urząd Miejski informował o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie ustalenia lokalizacji inwestycji celu publicznego dla zamierzenia polegającego na budowie kładki przez rzekę Obrę w Międzyrzeczu oraz budowie dojść do kładki na terenie działek nr ewid. 339 i 354/2 położonych w obrębie geodezyjnym Międzyrzecz-2, gmina Międzyrzecz. 24 kwietnia 2018 r. wydana została decyzja Nr 5/2018 o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego dla zamierzenia polegającego na budowie kładki przez rzekę Obrę w Międzyrzeczu oraz budowie dojść do kładki na terenie działek nr ewid. 339 i 354/2 położonych w obrębie geodezyjnym Międzyrzecz-2, gmina Międzyrzecz. Po etapie planowania i projektowania oraz po finansowym zabezpieczeniu przedsięwzięcia w ostatnich dniach żołnierze – saperzy przystąpili do budowy drewnianej kładki, która docelowo połączy Bulwar Jana Pawła II z osiedlem Winnica położonym za rzeką. Poniżej prezentujemy zdjęcia z budowy z dnia 8 listopada 2018 roku. Aktualnie saperzy z 2 Inowrocławskiego Pułku Inżynieryjnego za pomocą kafara kończą wbijanie drewnianych pali, które będą stanowiły podporę mostu.  Za kilka dni, po zakończeniu obchodów Narodowego Święta Niepodległości żołnierze przystąpią do budowy nawodnej części kładki. FOTORELACJA Budowa kładki przez Obrę w Międzyrzeczu 1 z 16 kliknij na zdjęciu aby powiększyć /zdjęcia: Kazimierz Czułup/ Pracom wojskowych pilnie przyglądają się mieszkańcy Międzyrzecza. W związku z tym, że Bulwarem Jana Pawła II przechadza się codziennie wiele osób, to i widowni nie brakuje. Obserwatorzy podziwiają profesjonalizm wojskowych i wysokie umiejętności. – „Jestem tu już kolejny raz” – mówi pan Ryszard i dodaje – „Mieszkam w bloku przy Ogrodowej więc mam niedaleko. Powiem tyle, że miło popatrzeć jak żołnierze umiejętnie realizują swoje zadanie. Tu nie ma zbędnych czynności i wszystko jest przemyślane. Oni po prostu wiedzą co robią. Dobrze, że pogoda jak dotąd jest sprzyjająca, to może szybko uda się tą budowę skończyć”. Kładka po zakończeniu budowy, zgodnie z projektem  będzie mała całkowitą długość 38 m i szerokość 5 m. – „Zadanie realizowane jest ze środków gminy Międzyrzecz, a wykonawcą jest 12. Wojskowy Odział Gospodarczy w Toruniu, przy udziale Jednostki Wojskowej Nr 1523 z Inowrocławia oraz wsparciu 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w Międzyrzeczu. Koszt inwestycji wyniesie 123 tys. zł – w tej kwocie jest także koszt materiału” – mówi Patrycja Klarecka-Haładus z Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Międzyrzeczu. Artykuł MIĘDZYRZECZ: Budowa kładki przez Obrę pochodzi z serwisu Ziemia Międzyrzecka.

Pełna treść wiadomości na: miedzyrzecz.biz/?p=31968
miedzyrzecz.biz, Źródło artykułu: miedzyrzecz.biz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    międzyrzecki

    Powiat międzyrzecki – powiat w województwie lubuskim ze stolicą w Międzyrzeczu. Zaliczają się do niego gminy Międzyrzecz, Skwierzyna, Trzciel, Bledzew, Przytoczna, Pszczew oraz miasta Międzyrzecz, Skwierzyna i Trzciel. W powiecie przeważającą część stanowią lasy.

    Ciekawostką historyczną, a tym samym atrakcją turystyczną są bryły bunkrów i wielokilometrowe zapory przeciwczołgowe. Najbardziej znanym zabytkiem jest zamek w Międzyrzeczu oraz muzeum, w którym możemy znaleźć największą w Polsce kolekcję portretów trumiennych. Wypoczynek na łonie natury zapewnia Pszczewski Park Krajobrazowy oraz Puszcza Notecka.

    Do powiatu prowadzą drogi krajowe S3, DK24, DK92 oraz kilka dróg wojewódzkich.

     

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola