Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Międzyrzecz: Oficjalne Otwarcie przebudowanej drogi w Bukowcu [wideo]

Data publikacji: 2018-07-23, Data modyfikacji: 2018-07-24
A A AWydrukDrukuj  
 
23 lipca 2018 roku dokonano oficjalnego otwarcie przebudowanej drogi w sołectwie Bukowiec. Dawna droga po przeprowadzonych pracach budowlanych zmieniła całkowicie swój wygląd i co ważne komfort poruszania się po niej, zarówno pojazdów jak i pieszych. W wyniku przeprowadzonych prac powstała droga o nawierzchni z kostki betonowej typu POLBRUK o długości 410 m wraz z chodnikiem, oświetlenie, i kanalizacją deszczową. Drogę wyposażono w podbudowę, która gwarantuje możliwość poruszania się ciężkich pojazdów ciężarowych. Dla sołectwa i osiedla jest to istotne, bo do kotłowni nadal istnieje konieczność dowożenia opału. WIDEO Inwestycję wykonała firma Przedsiębiorstwo drogowe Bud-Dróg z Kożuchowa za kwotę 990 tyś. zł. Na wykonanie tego zadania gmina otrzymała dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w kwocie 584 tyś. zł. Nowa, poszerzona droga, na której bez problemu mogą się teraz mijać pojazdy prowadzi do byłego osiedla popegeerowskiego, które w ostatnim czasie także mocno się zmieniło. Otoczenie zostało uporządkowane, a całość uzupełnia zieleń osiedlowa. Powstał tu także nowy plac zabaw dla dzieci. W wyniku zrealizowanej inwestycji powstała, tak naprawdę nowa droga, która jest największą inwestycją w tym miejscu od czasu powstania osiedla. W uroczystym przecięciu wstęgi wspólnie z burmistrzem Międzyrzecza Remigiuszem Lorenzem i przewodniczącą Rady Miejskiej Marią Kijak udział wzięli mieszkańcy Bukowca z panią sołtys Gabrielą Górą. Na uroczystość przybyli również radni miejscy. Skromnej uroczystości z wysokości przyglądał się bocian, który krążył cierpliwie nad Bukowcem. Ciekawe, czy interesowała go nowa droga, czy być może jego obecność zwiastowała zgoła zupełnie coś innego? Fotorelacja zdjęcia: Kazimierz Czułup Warto dodać, że w sołectwie Gorzyca także dobiegł końca remont i przebudowa lokalnej drogi drogi. W ramach tej inwestycji powstała droga także o nawierzchni z kostki betonowej typu POLBRUK o długości 370 m z chodnikiem, oświetleniem i kanalizacją deszczową. Zlecone prace w Gorzycy wykonała także firma Przedsiębiorstwo drogowe Bud-Dróg z Kożuchowa za kwotę 1 mln. zł. Na przebudowę drogi w Gorzycy gmina również otrzymała dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w kwocie 664 tyś. zł. Oficjalne otwarcie drogi zaplanowano na koniec sierpnia 2018 r. Artykuł Międzyrzecz: Oficjalne Otwarcie przebudowanej drogi w Bukowcu [wideo] pochodzi z serwisu Ziemia Międzyrzecka.

Pełna treść wiadomości na: miedzyrzecz.biz/?p=27103
miedzyrzecz.biz, Źródło artykułu: miedzyrzecz.biz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  międzyrzecki

  Powiat międzyrzecki – powiat w województwie lubuskim ze stolicą w Międzyrzeczu. Zaliczają się do niego gminy Międzyrzecz, Skwierzyna, Trzciel, Bledzew, Przytoczna, Pszczew oraz miasta Międzyrzecz, Skwierzyna i Trzciel. W powiecie przeważającą część stanowią lasy.

  Ciekawostką historyczną, a tym samym atrakcją turystyczną są bryły bunkrów i wielokilometrowe zapory przeciwczołgowe. Najbardziej znanym zabytkiem jest zamek w Międzyrzeczu oraz muzeum, w którym możemy znaleźć największą w Polsce kolekcję portretów trumiennych. Wypoczynek na łonie natury zapewnia Pszczewski Park Krajobrazowy oraz Puszcza Notecka.

  Do powiatu prowadzą drogi krajowe S3, DK24, DK92 oraz kilka dróg wojewódzkich.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola