Belka
Sobota, 19 Stycznia 2019   imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wszystkich Świętych 2018 - 1 listopada w Międzyrzeczu

Data publikacji: 2018-11-01, Data modyfikacji: 2018-11-03
A A AWydrukDrukuj  
 
1 listopada było chwilami tłoczno przy cmentarzu i na drogach dojazdowych. Niestety były też w regionie wypadki i kolizje. Kierowców zwiodła dobra pogoda. 1 listopada licznie odwiedzamy groby naszych zmarłych.  Mieszkańcy Międzyrzecza i przyjezdni goście, jak co roku uczcili pamięć bliskich, zapalili świece na grobach, położyli wiązanki kwiatów i wspólnie się pomodlili. Wielu z nas wyrusza często w  tym dniu, w drogę na odległe cmentarze. Dzień Wszystkich Świętych celebrowany jest w kościele katolickim mszą świętą. Na znak pamięci – na grobach zapala się znicze oraz składa kwiaty. To czas zadumy i czas refleksji nad przemijaniem ludzkiego życia. Wszystkich Świętych sąsiaduje w kalendarzu liturgicznym z Dniem Zadusznym (2 listopada), będącym wspomnieniem wszystkich zmarłych. Tradycyjnie 1 listopada był dniem, w którym drogi dojazdowe do nekropolii były zatłoczone. Ruch drogowy wspierała policja. Drogówka, mimo protestu policyjnych związkowców, prowadzi od środy na polskich drogach Akcję Znicz. Trwają wzmożone kontrole prędkości i trzeźwości. Policjanci wspólnie z Żandarmerią Wojskową kierowali ruchem i pomagali kierowcom na dojazdach do cmentarza i na dojazdach do przygotowanego na ten okres parkingu.Przed godziną 12:00 na trasie dojazdowej do Cmentarza Komunalnego utworzył się kilkuset metrowy korek. Podobny problem wystąpił  po zakończeniu mszy świętej odprawionej na cmentarzu, bo wtedy część kierowców postanowiła wyjechać z utworzonego specjalnie na te dni parkingu. Podobnie jak w ubiegłym roku Urząd Miejski zabezpieczył w tym okresie połączenia autobusowe dla mieszkańców miasta. Autobusy kursowały według wcześniej opublikowanego rozkładu jazdy. Wielu mieszkańców postanowiło pozostawić samochód w garażu i korzystając z pięknej pogody udało się na cmentarz pieszo. FOTORELACJA Artykuł Wszystkich Świętych 2018 – 1 listopada w Międzyrzeczu [zdjęcia] pochodzi z serwisu Ziemia Międzyrzecka.

Pełna treść wiadomości na: miedzyrzecz.biz/?p=31788
miedzyrzecz.biz, Źródło artykułu: miedzyrzecz.biz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  międzyrzecki

  Powiat międzyrzecki – powiat w województwie lubuskim ze stolicą w Międzyrzeczu. Zaliczają się do niego gminy Międzyrzecz, Skwierzyna, Trzciel, Bledzew, Przytoczna, Pszczew oraz miasta Międzyrzecz, Skwierzyna i Trzciel. W powiecie przeważającą część stanowią lasy.

  Ciekawostką historyczną, a tym samym atrakcją turystyczną są bryły bunkrów i wielokilometrowe zapory przeciwczołgowe. Najbardziej znanym zabytkiem jest zamek w Międzyrzeczu oraz muzeum, w którym możemy znaleźć największą w Polsce kolekcję portretów trumiennych. Wypoczynek na łonie natury zapewnia Pszczewski Park Krajobrazowy oraz Puszcza Notecka.

  Do powiatu prowadzą drogi krajowe S3, DK24, DK92 oraz kilka dróg wojewódzkich.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola